Napište nám Mapa stránek

První evropský Robocoin může být v Praze


Praha se v brzké době může stát jednou z prvních evropských metropolí, kde bude instalován Robocoin - automat na nákup a prodej Bitcoinů.

(Bitcoin je virtuální internetová měna. Jejím hlavním znakem je, že nemá žádnou centrální autoritu, která by ovlivňovala její hodnotu, například ovlivňováním množství peněz voběhu. Cena a samotná existence Bitcoinu se odvíjí od důvěry a ochoty vlastníků snimi obchodovat.)

Investici ve výši cca 1,5 mil. Kč realizovala česká společnost Marlyle s.r.o., která uzavřela 3. prosince 2013 smlouvu samerickým výrobcem automatů na směnu Bitcoinů společností RoboCoin Technologies LLC. Na rozdíl od automatu, který byl nedávno zprovozněn vBratislavě, umožní tento přístroj Bitcoiny nejen nakupovat, ale také prodávat. Robocoin je tak fakticky plnohodnotnou alternativou knákupu i prodeji Bitcoinů, které šlo doposud realizovat pouze elektronicky prostřednictvím bitcoinových burz. Nespornou výhodu je, že zde dochází krealizaci transakce vřádu minut a finanční prostředky za prodej inkasuje klient okamžitě a nemusí několik dní čekat, než jsou připsány na účet.

Společnost Marlyle zatím objednala 3 směnárenské automaty - Robocoiny, znichž první bude umístěn ve specializovaném kontaktním místě v Praze na Smíchově vArbesově rezidenci (roh Arbesova nám. a ulice Elišky Peškové). Zde bude moci klient uskutečnit transakci pohodlně a nerušeně, vpřípadě zájmu mu bude kdispozici odborný personál, který poradí jak postupovat. První zájemci by měli být obslouženi vdubnu letošního roku.

Podle jednatele společnosti Martina Stránského je instalace Robocoinu vPraze součástí rozsáhlejšího projektu. Jeho cílem je vytvoření univerzální služby, která bude klientům vrámci jednoho uživatelského účtu garantovat bezpečné uložení Bitcoinů i dalších typů virtuálních měn - tedy jistotu ochrany před jejich ztrátou nebo odcizením. Dále umožní uživatelsky komfortní nákupy, výměny i prodeje virtuálních měn a rychlý přístup khotovosti prostřednictvím Robocoinů.

„Věříme, že tato univerzální a klientsky příjemná služba, zpřístupní obchodování sdigitální měnou i lidem, kteří o tom dnes přemýšlejí, ale zatím si zdůvodů technické náročnosti nebo obavy o bezpečnost svých investic na aktivní krok netroufli.“ říká Martin Stránský. Další informace o postupu realizace tohoto projektu budou zveřejněny vprůběhu února letošního roku.

V Praze dne 22. 1. 2014